Gold Sentetik, Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi’nde 10.000 m2’si kapalı toplam 20.000 m2 alan üzerine kurulu, Avrupa menşeli son teknoloji makine parkuru ile donatılmış tesislerinde sentetik dokuma kumaş, lamineli kumaş ve torba üretimi gerçekleştirmektedir.

ISO 9001: 2000 Kalite Yönetim ve ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ile çalışan Gold Sentetik, kendi alanlarında uzman 120 kişilik personel kadrosuyla yıllık 80.000.000 adet torba üretimi gerçekleştirmektedir.

devamı »
Ürün detaylarını incelemek için tıklayın
Fabrikamızdaki üretim aşamaları için tıklayın
 
 
 
Üretim
 
 
EKSTRÜZYON
MFI testinden geçen üretime uygun hammeddeler, istenilen ebat ve denyede bant olarak üretilir. Bu işlem son teknoloji, bilgisayar kontrollü ekstruderlerde yapılır.
Sistemdeki gravimetrik dozajlama ünitesi sayesinde ana hammadde ve diğer katkı malzemeleri, üretilen ürün için belirlenmiş en uygun oranlarda karıştırılmaktadır.
 
DOKUMA
Uygulanan testlerden geçen kalite standartlarına uygun şerit ipler dokuma tezgahlarında istenilen ebatlarda hortum olarak dokunur.
Tek kat kumaş uygulamalarında, dokuma üzerindeki ultrasonik kenar kesim sistemleri devreye alınır ve kumaşın kenarlarından açılması sağlanır.
Periyodik olarak yapılan en ve gramaj kontrolleri sayesinde gerekli müdahaleler tam zamanında yapılır ve hatalı üretim engellenir.
 
LAMİNASYON
Dokumadan çıkan kumaşlara istenilen renk ve özelliklerde laminasyon uygulanır. Lamine edilen kumaşlar periyodik olarak yapışma ve gramaj kontrolüne tabii tutulurlar.
BOPP Kaplama ürünlerde, sandviç lamine sistemi devreye alınır ve özel katkı malzemeleri sayesinde ürünün en iyi şekilde lamine edilmesi sağlanır.
 
BASKI
Dokuma yada laminede işlemi tamamlanmış olan kumaşlar, ortam koşullarından etkilenmemesi için etrafı kapatılmış olan baskı bölümüne alınır.
Flekso baskı tekniğinin kullanıldığı baskı bölümünde, en kaliteli baskının elde edilebilmesi için en uygun boya, solvent ve klişe kullanılır.
 
KONFEKSİYON
Tüm işlemlerden geçen kumaşlar, son teknoloji konfeksiyon makinelerinde istenilen boylara kesilir.
Konfeksiyon üzerindeki ağız açma sistemi sayesinde, ağızda dağılma, yapışma gibi istenmeyen durumların önüne geçilmektedir.
Lamineli ürünlerde körük istenmesi durumunda makine üzerindeki körük tertibatı devreye alınır ve istenilen özelliklerde körük açılması sağlanır.
 
 
Copyright © 2009 Haliloğlu Gold
Sentetik Ambalaj San.ve Tic.Ltd.Şti.
Tel : 0342 357 04 40 (pbx)
Fax: 0342 357 04 44